law@canaydin.av.tr
+90 542 150 43 13 / +90 542 150 13 85
Zeytinburnu / İstanbul / Türkiye

İKAMET İZNİ

İkamet izni Türkiye’de kalmak isteyen yabancılara verilen izin belgesidir. Türkiye’de vize veya vize muafiyetinin tanıdığı süreden ya da doksan günden fazla kalacak yabancıların ikamet iznine başvurmaları gerekmektedir. İkamet izinleri yabancı kişilerin Türkiye’de kalış nedenlerine ve sürelerine göre farklılık göstermektedir.

Yabancı kişilere, ikamet izni başvuruları hakkında her türlü hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti, alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından sunulmaktadır. Sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:

Yabancı kişilere, ikamet izni başvuruları hakkında her türlü hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti, alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından sunulmaktadır. Sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Kısa dönem ikamet izni başvurularının yapılması ve başvuru sürecinin etkin takip edilmesi: Turistik, Tedavi, Taşınmaz alımı, Türkiye’de öğrenim görülmesi olmak üzere kısa süreli ikamet izni başvuru sebeplerine göre farklılık göstermektedir.
  • Uzun Dönem İkamet İzni için başvurunun yapılması, başvuru sürecinin etkin takip edilmesi: Uzun dönem ikamet izni Türkiye’de kesintisiz 8 yıldan fazla kalan yabancı kişilere tanınan ikamet izin türüdür.
  • Aile ikamet izni başvuru sürecinin hakkında danışmanlık verilmesi ve başvurunun yapılması ve başvuru sürecinin etkin takibi: Aile ikamet izni Türkiye’de en az 1 yıl boyunca ikamet eden destekleyici ile birlikte destekleyicinin eşi ve çocuklarının da başvurabileceği ikamet türüdür.
  • İnsani İkamet İzni başvuru süreci hakkında danışmanlık hizmeti verilmesi, ikamet izni başvurusunun yapılması ve başvurunun idari merciiler önünde takibi: İnsani ikamet izni, özel duruma sahip yabancı kişilere tanınan istisnai bir haktır.

İnsani Ticaret Mağduru Kişilere tanınan ikamet izin türü hakkında danışmanlık sağlanması, ikamet izin başvurusunun yetkili idari mercilere iletilmesi ve sürecin etkin takibinin yapılması: İnsani ticaret Mağduru İkamet izni, düzensiz göç yollarını kullanırken mağduriyete uğramış yabancı kişilere kanunda belirtilen şartları sağlamaları halin diğer ikamet sürelerine kıyasla daha kısa süreliğine verilen ikamet türüdür.

Yabancı kişiler için ikamet ve çalışma izni hakkında sağladığımız hukuki danışmanlık hizmetlerinin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.canaydin.av.tr/wp-content/uploads/2022/02/Logo-Canaydin-scaled.jpg
Maltepe Mah. Eski Çırpıcı Yolu Sk. No: 8 Parima Ofis Kat: 14 D: 176 Zeytinburnu / İstanbul / Turkey
+90 542 150 43 13 / +90 542 150 13 85
law@canaydin.av.tr

Bizi Takip Edin:

CANAYDIN Hukuk Bürosu – TÜRKİYE 

Copyright © RAZ DİJİTAL 2022

Open chat
Hello
How can we help you ?